PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111912}

Czarodziej Gore

The Wizard of Gore
4,5 376
ocen
4,5 10 1 376
3,3 3
oceny krytyków
Czarodziej Gore
powrót do forum filmu Czarodziej Gore

4/10

ocenił(a) film na 4

Świetny przykład filmu z dobrym pomysłem zepsutego przez marną realizację. Pomysł jest naprawdę ciekawy, jest to coś nowego - wydawałoby się, że jest stworzony do nakręcenia naprawdę porządnego gore. Tymczasem o ile przez swoje efekty gore i swój rok powstania pozostaje szokujący, o tyle prawie cała reszta psuje ten film niemiłosiernie. Przede wszystkim jest to obraz niebywale nudny, powtarzające się sceny pokazów czarodzieja (ze zmienionym jedynie rodzajem uśmiercenia - cała reszta się powtarza), to co się dzieje między pokazami - a dzieje się niewiele i to powolne tempo akcji potrafią porządnie znużyć widza. Po drugie aktorstwo jest strasznie amatorskie i momentami nawet ciężko je znieść, ponadto sama postać tytułowego czarodzieja również zagrana jest nieudolnie. Gdyby nie to jego postać mogła by się wpisać do kanonu najpopularniejszych czarnych charakterów kina grozy. Co jeszcze? Nieźle potrafi także irytować muzyka... może i jest czynnikiem, tworzącym specyficzny klimat tego filmu ale po jakimś czasie jednak denerwuje. Ponadto zakończenie jest trochę przesadzone i brakuje mu emocji. Trzeba jednak przyznać, że ten film ma w sobie jakąś hipnotyzującą siłę i specyficzny nastrój, dzięki którym mimo wszystko ciężko wyrzucić ten obraz z pamięci. Moja ocena: 4/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Zgodzę się z muzyką też momentami mnie irytowała. Szczególnie mnie irytowała gra aktorska strasznie amatorska.
Mam pytanie która z tych scen śmierci uważasz za najbardziej obrzydliwą.
Jak dla mnie to wszystkie.
A ty jak uważasz. ?

ocenił(a) film na 4

No wszystkie były obrzydliwe ale która najbardziej? Jak dla mnie to chyba połykanie tych mieczy ;)

użytkownik usunięty
Shady_Yo

A rany tu się z tobą zgodzę myślałem że zaraz zwrócę swój obiad.

ocenił(a) film na 4

Nom, działa na wyobraźnię ;)

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Oj tak tak. :D

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

Ogromny zawód...

Film ma już ponad 40 lat i dlatego nieco zawyżam ocenę (choćby za samą odwagę reżysera czy też "prekursorstwo" w tematyce gore). Gdyby ten film wyszedł w XXI wieku zasługiwałby co najwyżej na 2/10...

PS. Taki poziom aktorstwa jak w tym filmie można ujrzeć chyba jedynie w "Dlaczego Ja" albo wśród publiki "Jaka To Melodia"

Ogromny zawód...

Shady_Yo

Cóż, aktorstwo i muzyka typowa dla kina klasy B, takie filmy trzeba lubić, żeby czerpać przyjemność z seansu. Mi muzyka w ogóle nie przeszkadzała, ale to może dlatego, że lubię stare filmy i horrory klasy B.
Byłoby fajnie, gdyby jakaś porządna wytwórnia zabrała się za remake i nie żałowała budżetu, mógłby wyjść świetny psychodeliczny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones